W najbliższy piątek (29 września 2023), w Fabryce Biedermanna, odbędzie się prawdziwe święto dla miłośników muzyki ska. A że wydarzenie organizuje Litzmannstadt Crew, można liczyć na dobrą zabawę.

Ska to muzyka, na której zamiast walki o przetrwanie, jest zabawa. Dobra zabawa. Nie ukrywam, że nie byłam na imprezach z tą muzyką innych organizatorów. Nie mam więc porównania. Ale była na innych organizowanych przez Litzmannstadt Crew i nigdy się nie zawiodłam. Wiele razy pisaliśmy, że inni powinni się od nich uczyć.

Tym razem, zamiast, często niszowych, kapel punkowych, ska. A że w naszym kraju muzyka ta ma się świetnie, wybór nie był oczywisty.

W pierwotnej wersji mieli wystąpić Vespa, Criminal Tango, SKA Petarda i Komety. Ci ostatni jednak kilka dni temu się wycofali. LC nie próżnowali i w parę chwil zorganizowali zastępstwo. I to nie byle jakie, bo Podwórkowych Chuliganów.

To teraz po krótce o zespołach.

Criminal Tango to warszawski zespół, który powstał w 2010 roku. W ich utworach łatwo znaleźć klimaty dawnej stolicy. I mimo, że właściwie nie grają ska, to na ich koncertach bawimy się świetnie (no dobra, byliśmy raz, ale polecamy)

Podwórkowi Chuligani – zespół, którego chyba miłośnikom ska przedstawiać nie trzeba. 25 lat na scenie mówi samo za siebie. Kwintesencja ska i dobrej zabawy.

SKA Petarda – „ośmiu muzycznych renegatów” – jak sami o sobie piszą, to kolejna formacja, która zadba o świetną zabawę w piątek (ale, żeby nie było, nie tylko ten jeden raz porwą Was do tańca).

Vespa – tak, tak, wciąż istnieją. I wychodzi na to, że mają się dobrze. A jak dobrze? Możecie przekonać się już w piątek 😉

Zainteresowani? Tutaj macie szczegóły wydarzenia. W sprawie biletów piszcie do organizatora

No to teraz pozostaje zadać pytanie… Widzimy się, prawda????