Gala Płyta Rocku Antyradia 2022

0

16 marca b.r w warszawskim klubie BARdzo bardzo odbyła się Gala Płyty Rocku Antyradia. Czy wyniki głosowania słuchaczy zaskoczyły?

Gala Płyta Rocku Antyradia

Gala odbyła się po raz 17. Jak co roku przyznano nagrody w kategoriach Płyta Rocku, Zespół Rocku, Przebój Rocku, Wokalista Rocku oraz Wokalistka Rocku. Poprowadził ją prezenter AR – Aleksander Ostrowski, zaś nagrody wręczali jego redakcyjni koledzy i koleżanki, w tym również Jurek Owsiak – „Ojciec Dyrektor” najwspanialszej akcji na świecie, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku, wykonawców podzielono na krajowych i zagranicznych. W tym roku trzy statuetki trafiły, i tu chyba nie było zaskoczenia, do Nocnego Kochanka (Płyta Rocku „O jeden most za daleko”. Zespół Rocku oraz Wokalista Rocku – Krzysztof Sokołowski). Polskim Przebojem Rocku został utwór Pidżamy Porno „Buczy”.

Wokalistką Rocku została Kasia Kowalska. Jeśli chodzi o artystów zagranicznych to statuetki trafiły do zespołów Rammstein (Płyta Rocku – „Zeit” oraz Zespół Rocku) i Metallica (Przebój Rocku – „Lux Aeterna”). Najlepszym wokalistą został okrzyknięty Ozzy Osbourne, a wokalistką Amy Lee.

Najbardziej wzruszającym momentem całej Gali było niewątpliwie „podziękowanie” Grabaża, odbierającego statuetkę w imieniu zespołu, za wspomniany Przebój Rocku „Buczy”. Dotyczyło ono bohaterskiej postawy Ukraińców. Warto tutaj wspomnieć, że zespół od samego początku bestialskiego ataku Rosji na Ukrainę, wszystkie swoje koncerty dedykuje naszym wschodnim sąsiadom. Gorące, płynące z serca, słowa wokalisty wywołały wielkie brawa wszystkich zebranych pod sceną osób. Niejednemu po tej przemowie łza zakręciła się w oku, również i nam.

Grabaż

Po części oficjalnej można było zamienić parę słów z artystami oraz prezenterami AntyRadia, a także skorzystać z obszernej oferty trunków serwowanych przez profesjonalnych barmanów 😉

Więcej zdjęć na naszym FB: https://www.facebook.com/rockpresspl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *