Debiutancki album zespołu Dybuk

0

Dybuk to połączenie black metalu i punka. Powstali podczas pandemii i początkowo myśleli tylko, by nagrać i wydać płytę. Niedawno ruszył pre-order ich debiutanckiego albumu „Pożoga”.

Zespół blackmetalowy Dybuk

Jak o Dybuku mówią sami muzycy „to twór, który powstał w trakcie pierwszego roku zarazy”. Jednak dopiero niedawno mogliśmy o nich usłyszeć. A to za sprawą dwóch singli: „Jak maszyny kopią grób” oraz „Orszak Maryjny”. Wystarczy zapoznać się z tymi utworami, by wiedzieć, czego można się spodziewać po płycie „Pożoga”, który już niebawem ukaże się nakładem Oldschool Records. Jak można przeczytać na stronie zespołu „Dybuk absolutnie potępia rasizm, nacjonalizm, homofobię, katofaszyzm brak szacunku dla planety oraz morderczy pęd za dobrami. Liryczna zawartość albumu „Pożoga” przedstawia nasze postrzeganie otaczającego nas świata. Zabobony, pogarda dla inności, szydzenie ze słabosci, brak empatii – brzydzimy się tego. Black Metal Against Nazi Scum.” Brzmi obiecująco, prawda?

Materiał, który znalazł się na płycie, powstawał od lipca do grudnia 2022 r. Zarejestrowany został w Monroe Sound Studio w ciągu zaledwie dwóch dni w styczniu b.r. Efekt? 9 utworów trwających niecałe 22 minuty. Przy pracy nad materiałem zespół mógł liczyć na pomoc Arkadiusza Jabłońskiego. Za mix i master odpowiada basista zespołu, Jakub Lasota (Instellar Sound).

Za oprawę graficzną całej płyty odpowiedzialna jest Weronika Korbal. To, co stworzyła, „perfekcyjnie oddaje nastrój panujący na płycie”.

Album ukaże się w formie nośników fizycznych oraz na platformach streamingowych prawdopodobnie już 10 maja.

W skład zespołu wchodzą:

Kamil Rosiak (vokal, gitara)

Jakub Lasota (bas)

Kacper Kosiński (perkusja)

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem płyty lub zestawu płyta + koszulka, to poniżej macie linki

CD https://allegro.pl/oferta/dybuk-pozoga-cd-13626451117

CD + T-shirt CD: https://allegro.pl/oferta/dybuk-pozoga-cd-13626451117

A może jesteście też ciekawi jak materiał brzmi w wersji koncertowej? Na początek Dybuk ogłosił dwa koncerty: w Szczecinie https://www.facebook.com/events/703523388235372 i Poznaniu https://fb.me/e/3AQHtnkVZ

Mam nadzieję, że to nie jedyne koncerty zespołu. Póki co, z niecierpliwością czekam na płytę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *