Festiwale mają tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Dla wielu zespołów jest to możliwość dotarcia do publiczności, która nigdy wcześniej o nich nie słyszała. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Wam nowy na polskiej mapie festiwalowej Angelfall Festival.

Już 29 kwietnia, w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt , odbędzie się pierwsza edycja festiwalu poświęconemu muzyce black metalowej. Na jednej scenie wystąpią Arkona (która jest headlinerem tej edycji), Besatt, BestiaObsidian Mantra oraz Popiół. Przedstawiamy je tutaj krótko, w kolejności alfabetycznej.

Arkona to zespół, którego początki sięgają 1993 roku. Jeszcze w tym samym roku wydali oni swoje pierwsze demo zatytułowane „The Unholy Wars”. Jedynym stałym członkiem grupy jest jej założyciel Khorzon. Przez zespół przewinęli się członkowie takich kapel jak Christ Agony, Plaga czy Furia. Aktualnie na koncie mają siedem albumów. Najnowszy, z 2019 roku, nosi tytuł „Age of Capricorn” .

Kolejny zespół, Besatt, powstał w 1991 roku z inicjatywy Beldaroha (bass), Weronisa (gitara) i Dertalisa (perkusja) „by poprzez muzykę szerzyć idee satanistyczne”. W 1996 roku nagrali pierwsze demo „Czarci Majestat”. Od tej pory regularnie nagrywają i koncertują, mimo częstych zmian składu. „Przez te wszystkie lata zespół oddaje hołd Szatanowi i całej elicie demonów z nim związanych”.

Bestia to black metalowa formacja, która powstała w 2013 roku. Wtedy to Savnock i Nihilist – „zainspirowani mrocznymi lasami centralnej Polski i tematem śmierci – rozpoczęli tworzenie bezkompromisowego albumu, który wyrażałby ducha nieokiełznanego black metalu”. Ich pierwszy album – „Cold Winds of Death„, ukazał się na początku 2020 roku. Niedługo formacja ponownie wejdzie do studia, by zarejestrować materiał na swój drugi album „Behold! The Reign of the Black Sun„.

Obsidian Mantra to kolejna polska grupa z pogranicza blackgroove death metal. Powstali w 2014 roku. Swoją twórczością prezentują indywidualne podejście do groove-centrycznego death metalu, „w którym złożoność i dysonans przeplatają się z atmosferycznymi rozmyciami i eksperymentalnymi wpływami”.

Popiół to zespół, który powstał na podwalinach folkmetalowego Thy Worshiper. W maju ubiegłego roku ukazała się ich nowa płyta „Szeptun”, którą pokazują swoje nowe oblicze.

Jak już wspominaliśmy we wstępie, w najbliższym czasie wszystkie te zespoły będzie można zobaczyć podczas Angelfall Festival w Lublinie. Bilety w cenie 60 zł. w przedsprzedaży oraz 70 zł w dniu festiwalu. Szczegóły w wydarzeniu na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *