POPIÓR czyli kontynuatorzy Kat & Roman Kostrzewski 

Muzycy zespołu Kat & Roman Kostrzewski wracają jako formacja Popiór i zapowiadają swój debiutancki album „Pomarlisko”

Roman Kostrzewski to człowiek – legenda. Nie ważne, po której stronie „barykady” się stało lub nadal stoi. Przez wiele lat stał na czele formacji Kat & Roman Kostrzewski. Po śmierci lidera, muzycy postanowili kontynuować działalność muzyczną pod szyldem Popiór. Jacek Hiro i Jacek Nowak zaprosili do współpracy Chrisa Hoflera (wokal) oraz Grzegorza Feliksa (bas).

Utwory, które znalazły się na debiutanckiej płycie zespołu, tak naprawdę zostały nagrane z przeznaczeniem na płytę Kat & Roman Kostrzewski. Śmierć muzyka przekreśliła jednak te plany. Fani mogą się jednak cieszyć z takiego rozwiązania.

Wersja cyfrowa „Pomarliska” dostępna jest od 29.09 br, zaś płyta CD oraz vinyl swoją premierę mają właśnie dzisiaj. Co ciekawe, wersja vinylowa, oprócz czarnej płyty, dostępna jest również w wersji limitowanej jako przeźroczysta zielona.

Muzyka została zarejestrowana we współpracy z Grzegorzem Środą w Lateral Sound. Za miks i mastering odpowaida Piotr Mańkowski z Coverius Studio (Turbo, Wolf Spider). Zdjęcia zespołu oraz teledysku wykonał duet Marcin Halerz & Joanna Widomska. Oprawę graficzną wydawnictwa stworzył Piotr Szafraniec (Sceptic, Lost Soul, Trauma, Vader). Sama zaś płyta ukazała się nakładem wydawnictwa SZATANIEC.

Idąc za ciosem, zespół ogłosił również koncertową. Na chwilę obecną na liście znajduje się osiem miast.