Już za niecałą dobę rusza legendarny festiwal metalowy, Summer Dying Loud. W tym roku odbędzie się on już po raz 14.

Summer Dying Loud odbędzie się 7, 8 i 9 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim. Na dwóch scenach będzie można zobaczyć i posłuchać blisko 50 wykonawców z całego świata.

Jak co roku headlinerami są prawdziwe gwiazdy metalowego świata. Choć w przypadku tej muzyki nie jest to najwłaściwsze słowo. Wśród nich zobaczymy: szwedzkie zespoły: Candlemass i Dismember, szwajcarski Coroner i brytyjski My Dying Bride.

Jednak nie tylko headliner jest wyjątkowy. Nie można nie wspomnieć o może i mniej znanych, ale wcale nie gorszych wykonawcach z Polski. Nie będę wymieniał tu ich wymieniał. Wystarczy, że wspomnicie na załączone zdjęcie z rozpiską czasową. Niezły line-up, prawda?

Także i w tym roku na terenie festiwalu przygotowano pole namiotowe, wewnętrzny parking oraz pole dla camperów. Nie zabraknie również strefy gastro, w której znajdziecie foodtrucki i festiwalowego browaru Wąsosz. A jeśli jesteśmy już przy browarze, to będzie można nabyć pamiątkowe kubki do piwa. Całkowity dochód z ich sprzedaży zasili zbiórkę na Fundusz Stypendialny SDL dla uzdolnionych artystycznie dzieci z Aleksandrowa Łódzkiego.

Co jeszcze proponują organizatorzy? Stoiska z merchem zespołów, wydawców i dystrybutorów muzycznych, kino plenerowe oraz pokaz fireshow. Nie zabraknie również strefy tattoo i pierciengu.

To co? Wbijacie? My na pewno. Możecie więc liczyć na relację i fotorelację. A jeśli chcecie sami wziąć udział w SDL i nie macie jeszcze biletów, to zajrzyjcie tutaj.

I jeszcze taka mała dygresja na koniec. Festiwal ma być świetną zabawą. Poczytajcie więc regulaminy dostępne na oficjalnej stronie festiwalu, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Do zobaczenia na festiwalu!!!